MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU NA LAPBOOK
"MOJA ULUBIONA LEKTURA SZKOLNA"
I. Postanowienia ogólne
1. Ogłasza się konkurs dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych na pracę w formie lapbooka pod tytułem "Moja ulubiona lektura szkolna".
2. Organizatorem konkursu na lapbook jest Szkoła Podstawowa nr 15 im. dr Urszuli Mroczkiewicz w Gdańsku.
II. Cele konkursu:
1. Wyłonienie najlepszej pracy wykonanej w formie lapbooka dotyczącej lektury szkolnej.
2. Popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
3. Inspirowanie środowiska szkolnego do twórczej analizy treści książek znajdujących się w kanonie lektur obowiązkowych.
5. Wspieranie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.
III. Uczestnicy konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych klas IV - VIII z województwa pomorskiego.
2. Prace konkursowe uczniowie realizują indywidualnie. Szkoła może złożyć dwie prace konkursowe.
3. Zgłoszenia ucznia do konkursu dokonuje nauczyciel - koordynator lub dyrektor szkoły – załącznik nr 1.
4. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie w punkcie IV Przedmiot konkursu.
5. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorską pracę w formie lapbooka o tematyce zgodnej z przedmiotem konkursu.
6. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej nr 15 w Gdańsku.
7. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.
IV. Przedmiot konkursu:
1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w formie lapbooka, w której będą zamieszczone informacje na temat wybranej lektury szkolnej.
2. Lapbook powinien mieć format nie większy niż A3.
3. Na lapbooku należy zamieścić nazwę szkoły, imię i nazwisko ucznia.
4. Elementy lapbooka, tj. rysunki, opisy itp. nie mogą zawierać słów i symboli obraźliwych.
5. Lapbook może być wykonany dowolną techniką i zawierać dowolną ilość informacji.
V. Miejsce i termin składania prac konkursowych
1. Prace konkursowe należy składać w kopercie opatrzonej hasłem – „Lapbook –lektura szkolna”.
2. Koperta powinna zawierać:
1) pracę w formie lapbooka,
2) Kartę Zgłoszenia – załącznik nr 1 oraz Klauzulę informacyjną i Oświadczenie – załącznik nr 2 do Regulaminu.
3. TERMIN: kopertę/pakiet z pracą konkursową należy składać lub wysłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) do 26 kwietnia 2024 r. na adres:
Szkoła Podstawowa nr 15 im. U. Mroczkiewicz
ul. Smoluchowskiego 15
80-214 Gdańsk
4. Prace konkursowe niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie komisji konkursowej.
5. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
6. Organizator nie zwraca prac.
VI. Kryteria oceny prac konkursowych:
1. Lapbooki oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
1) zgodność pracy z przedmiotem konkursu,
2) oryginalność wykonania lapbooka,
3) wartość merytoryczna treści lapbooka,
4) estetyka wykonania pracy.
VII. Ocena prac konkursowych i wybór najlepszych prac konkursowych
1. Organizator przewiduje ocenę prac w dwóch kategoriach:
1) kategoria: szkoła podstawowa kl. IV-VI,
2) kategoria: szkoła podstawowa kl. VII-VIII.
2. Oceny prac konkursowych dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.
3. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie szkoły do 20 maja 2024 r.
VIII. Nagrody
1. Dla zwycięzców, po trzech w każdej kategorii, przewidziane są dyplomy i nagrody.
2. Organizator jednocześnie zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji o innym podziale nagród i zmianie kategorii. Decyzja organizatora o przyznaniu nagród jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
IX. Postanowienia końcowe
1. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście i nie naruszają praw osób trzecich.
2. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie prac w ramach akcji promującej czytelnictwo w SP 15 w Gdańsku.
3. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia uczestnika z udziału w konkursie w przypadku naruszenia przez uczestnika postanowień niniejszego regulaminu.
4. Każdy uczestnik konkursu ma prawo zwrócić się do organizatora konkursu
o wyjaśnienie treści niniejszego regulaminu.
5. Autorzy wyróżnieni w konkursie zachowują prawo do wykorzystania informacji o wygraniu niniejszego konkursu.
6. Dodatkowe informacje na temat konkursu udzielają koordynatorki:
pani Diana Zbonik diazbon82@edu.gdansk.pl
pani Dorota Rudnik d.rudnik-pestka@sp15.edu.gdansk.pl.
Zgoda na udział poniżej.