W dniach od 01.10 do 24.11.23r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie bibliotecznym zorganizowanym przez Wydawnictwo Jaguar, którego tegoroczne przesłanie brzmi: ''Zwiadowcy są światu potrzebni''. A tematem przewodnim konkursu były książki Johna Flanagana z serii: ''Zwiadowcy''.
Nasze pierwsze zadanie polegało na wyeksponowaniu książek z cyklu ''Zwiadowcy''w bibliotece oraz atrybutów, które się z nimi wiążą, np. koni, mieczy a także lapbooków wykonanych przez naszych ochotników zwiadowców.
Zadanie drugie, trochę trudniejsze miało udowodnić, że światu potrzebni są zwiadowcy i zawsze możemy na nich liczyć oraz na ich pomoc. Tu nasi zwiadowcy postanowili, że zbiorą na wybrane przez nas schronisko pokarm dla ptaków, które zostają u nas na zimę. Zebraliśmy karmę, wykonaliśmy zadanie i zmieściliśmy się w czasie podanym przez wydawnictwo. Nasi zwiadowcy to: Kamila, Nela, Karolina oraz Ramona, które bardzo polecają serię książek ''Zwiadowcy''.