Gość z Niemiec na lekcji języka niemieckiego w klasie 8A

W dniu 3 października - w rocznicę Zjednoczenia Niemiec- najważniejszego święta narodowego w tym kraju, mieliśmy w naszej szkole gościa z Niemiec. Emily- kuzynka naszej uczennicy Oliwii Kosedy przyjęła zaproszenie i wzięła udział w lekcji niemieckiego.

Dzisiejszym tematem było: "Panie doktorze, boli mnie brzuch!". Już sam początek lekcji był dla uczniów 8a niezłym wyzwaniem- Emily opowiedziała o sobie po niemiecku - udało się sporo zrozumieć. :) Następnie gość z Hanoweru ocenił zdolność naszych uczniów do czytania po niemiecku oraz umiejętność rozumienia czytanego tekstu. Otrzymali mocną 4 (tę polską, bo w niemieckim systemie oceniania to 1... jest najlepszą oceną!). Uczyliśmy się jak przekazać informacje nt. chorób i dolegliwości lekarzowi, poznaliśmy słownictwo związane z tą tematyką. Lekcję zwieńczyło selfie. :)

Jakub Garsta