Nauka języka to nie tylko słownictwo i gramatyka.
To również odkrywanie tradycji, kultury i smaków. Uczniowie klas ósmych zwiedzali ostatnio (niestety tylko wirtualnie!) Schwarzwald w Niemczech. Jedną z tradycji regionu jest tort szwarcwaldzki- tort z wiśniami, czekoladowe ciasto biszkoptowe przekładane bitą śmietaną i wiśniami, początkowo jako słodki regionalny deser, od XX wieku najpopularniejsze ciasto niemieckie. Martyna, uczennica klasy 8a zainspirowana lekcją upiekła samodzielnie własną wersję tego deseru - zamiast wiśni na górę dodała mandarynki. Efekt końcowy można podziwiać na zdjęciu. Inspiracja - przepis na oryginalne wykonanie tego deseru znajduje się tu: Słodka Strona: Wiśniowy Tort Szwarcwaldzki - Czarny Las (slodkastrona.com)
Guten Appetit! :)