W dniu 20 marca 14 uczniów naszej szkoły wspólnie z Panią Dyrektor Bożeną Kierończyk i nauczycielem języka niemieckiego Jakubem Garstą wzięło udział w spotkaniu z Konsul Generalną - Cornelią Pieper, które odbyło się w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Konsulatu odpowiedzialni za kulturę - tzw. attaché kulturalni. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, a Pani Konsul opowiedziała, jak wygląda praca dyplomaty - jak przebiega edukacja w tym kierunku, jakie należy spełnić wymogi oraz jak później wygląda życie ensemble - dyplomaty wysłanego na placówkę zagranicą. Rozmawialiśmy również jak ważna jest znajomość języków obcych i otwartość na świat i innych ludzi. Pani Konsul z dużą ciekawością wysłuchała, że w SP 15 od kilku lat odbywa się wymiana polsko-niemiecka ze szkołą partnerską w Hamburgu, której uczestnikami są już uczniowie klas 4 i 5. Jest to szczególne wydarzenie na skalę obu krajów. W tym roku wymiana będzie miała szczególny wymiar i odbędzie się w Krzyżowej - miejscu, w którym 30 lat temu doszło do tzw. Mszy Pojednania, w której uczestniczyli ówczesny Kanclerz Helmut Kohl oraz Premier Tadeusz Mazowiecki.
Na koniec Pani Konsul przyjęła od Pani Dyrektor Bożeny Kierończyk zaproszenie do wizyty w Szkole Podstawowej nr 15 oraz zaproponowała wspólne zdjęcie przed zabytkowym budynkiem Konsulatu Generalnego Niemiec.